„Niech gadają. Żyj rześko” – Sprite wspiera różnorodność

„Niech gadają. Żyj rześko” – Sprite wspiera różnorodność

Wszystkie te elementy to nie tylko puste slogany. Sprite postanowił aktywnie zaangażować się w działania na rzecz autentyczności w byciu sobą. Marka stworzyła kampanię „I love you hater” promującą wolność w wyrażaniu własnej unikalnej tożsamości, nie zważając na otaczający nas hejt. Oto jak Sprite walczy z hejtem.

 

Jak walczyć z hejtem w sieci?

 

Hejt na dobre rozgościł się w internecie, nikogo już nie dziwią obraźliwe hasła kierowane w stronę osób wyglądających inaczej czy prezentujących kulturę inną od powszechnie obowiązującej. Pod największym ostrzałem znajdują się reprezentanci rozmaitych mniejszości – etnicznych, seksualnych, wyznaniowych.

 

Przeprowadzone badania wskazują, że ¼ hejtu w Polsce adresowana jest do osób ze środowisk LGBTQ+. Rodzi się zatem pytanie: jak walczyć z hejtem? Agresja i walka na przysłowiowe noże nie jest dobrym rozwiązaniem. Hejt rodzi hejt, zatem jedyną właściwą i skuteczną bronią w batalii  z hejtem jest miłość.

 

Kampania #iloveyouhater sposobem na przeciwdziałanie agresji

 

„I love you hater” jest odpowiedzią Sprite na otaczającą nas przemoc werbalną. W kampanii marka nie tylko otwarcie mówi o hejcie – prezentując autentyczne historie osób, które stały się ofiarami hejtu, ale również wspiera różnorodność i namawia do bycia sobą. Główne hasła to: „Trwa sezon hejterów”, „Niech gadają. Żyj rześko”.

 

Sprite pokazał doświadczenia osób, które dotknęła agresja ze względu na ich odmienność – wygląd, unikalne hobby, orientację seksualną. Co istotne historie te nie kończą się jedynie na hejcie, ale pokazują wielką siłę 

 

w byciu innym od większości, w pokonaniu strachu na drodze ekspozycji własnego ja. Różnorodność, a przede wszystkim autentyczność w byciu sobą, to prawdziwa moc, która napędza nas do działania.

 

Tęczowa puszka Sprite – kochaj po swojemu!

 

W ramach polskiej odsłony kampanii „I love you hater” Sprite stworzył limitowaną edycję puszki z tęczowym logo - symbolem równouprawnienia osób LGBTQ+. W ten widoczny sposób Sprite dołączył do grona wspierających społeczność LGBTQ+. Specjalna puszka w kolorach tęczy miała swoją premierę 8 czerwca na warszawskiej Paradzie Równości. Tęczowy Sprite będzie również rozdawany na lokalnych paradach równości w Poznaniu, Kielcach, Katowicach oraz Wrocławiu.

 

Puszka w kolorach tęczy to nie jedyny gest w stronę społeczności LGBTQ. Sprite wspólnie z Fundacją „Wolontariat Równości” utworzył specjalny grant przeznaczony na organizację lokalnych parad równości. Ponadto razem z Grupą Stonewall przygotowuje wyjątkowy wakacyjny projekt edukacyjny.

 

Sprite zdaje sobie sprawę, że globalne marki, mają siłę, są widzialne i słyszalne, dlatego też powinny zabrać głos w ważnych sprawach, a za takie uznawane są walka o równość, tolerancję i prawo do bycia sobą. Zatem, choć trwa sezon hejterów, warto być ponadto!