WIADOMOŚCI


Title

Coca-Cola ogłasza rozkład jazdy tegorocznego przejazdu świątecznych ciężarówek oraz ogólnopolski plebiscyt na dodatkowe miasto na jego trasie

Kiedy kilka lat temu Coca-Cola emitowała reklamy bez ich udziału konsumenci wnioskowali  o przywrócenie ich jako swoistej wizytówki świąt. Oto kultowe ciężarówki Coca-Cola. Marka na dedykowanej stronie http://www.ciezarowkicocacola.pl oraz swoich kanałach społecznościowych opublikowała szczegółowy rozkład tegorocznej ogólnopolskiej trasy ich przejazdu. 1 grudnia br. w drogę znów wyjedzie współczesny konwój św. Mikołaja. Coca-Cola ponownie odwiedzi wybrane miasta w Polsce, ale przede wszystkim te miejscowości, które dotychczas nie gościły świątecznej ciężarówki. Konwój dotrze do 31 miast, kreśląc na mapie Polski obrys serca. Konsekwentnie Coca-Cola zachęca bowiem do dzielenia się pozytywnymi emocjami w tym szczególnie radosnym okresie roku.

 

Liczby, skala, zasięg

 

2 ciężarówki. 22 dni. 2 równoległe trasy ogólnopolskie. 2 spektakularne eventy: 2 grudnia w Bydgoszczy i 22 grudnia w Bytomiu. Tysiące kilometrów na liczniku. Kilkadziesiąt tysięcy personalizowanych puszek Coca-Cola gotowych do rozdania z 19-tonowej ciężarówki!

 

Atrakcje na trasie

 

Podczas eventów w ciągu tygodnia Coca-Cola zaprasza do wspólnej zabawy z rodziną i znajomymi. Będzie można m.in. zrobić zdjęcie w klimatycznym Pokoju Świętego Mikołaja, własnoręcznie przygotować prezent w fabryce upominków, wysłać bliskim pocztówkę z życzeniami ze zdjęciem zrobionym w GIF budce czy przygotować spersonalizowaną puszkę Coca-Cola. Fani nowych technologii będą mogli doświadczyć wirtualnej przejażdżki saniami Świętego Mikołaja zakładając specjalne okulary oculus. Nie zabraknie też konkursów i gier z nagrodami. 

 

Głosowanie na 32 miasto!

 

Na tegorocznej trasie świątecznych ciężarówek Coca-Cola znalazło się 31 miast. Wśród nich są m.in. Starogard Gdański, Koszalin, Elbląg, Szczecin, Kołobrzeg, Poznań, Zielona Góra, Legnica, Legionowo, Nysa, Oświęcim, Wieliczka. W tym roku marka szczególnie wyszła naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, zapraszających każdego roku ciężarówki Coca-Cola do swoich miast za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dlatego na profilu Coca-Cola na FB w dniach 15-22 listopada przeprowadzony zostanie z inicjatywy Coca-Cola ogólnopolski i ogólnodostępny plebiscyt. Nagrodą za oddanie największej ilości głosów przy użyciu symbolu hasztag (#) z nazwą miasta będzie postój świątecznego konwoju Coca-Cola 19.12. na trasie przejazdu oraz udostępnienie jego mieszkańcom zestawu atrakcji. Liczy się każdy głos! Do półfinału zakwalifikuje się 5 miast z największą ilością poprawnych głosów, a finał głosowania odbędzie się 24 listopada.

 

Dwa spektakularne eventy

 

Największe eventy na trasie konwoju przyniosą dodatkowe niespodzianki od Coca-Cola. Wydarzenia te odbędą się w Bydgoszczy (sobota, 2.12.) oraz - jako wielki finał - w Bytomiu (piątek, 22.12.). W programie m.in. koncert popularnej piosenkarki Cleo oraz zespołu Young Stadium Club łączącego brzmienia pop z elektroniką, spotkania z młodymi twórcami treści na YouTube, m.in. Maffashion, Blowkiem, Kaiko, Martinem Stankiewiczem oraz spektakularny pokaz fajerwerków. Te imprezy poprowadzą Maciej Dowbor oraz Mariusz Kałamaga.

 

To kolejny rok kiedy Świąteczne Ciężarówki Coca-Cola ruszają w ogólnopolską trasę. Spośród ponad 30 tegorocznych miast większość stanowią nowe lokalizacje. Chcemy dzielić się świąteczną radością z tymi, którzy dotychczas nie mieli szansy uczestniczyć  w naszych wydarzeniach. Dlatego dodatkowo zachęcamy mieszkańców, aby wzięli sprawy w swoje ręce i  poprzez głosowanie zapraszali Świąteczną Ciężarówkę do swojego miasta! – mówi Damian PodawcaSenior Brand Manager Coca-Cola.

 

Udział w wydarzeniach Coca-Cola jest bezpłatny.

Kontakt dla mediów

Jesteś dziennikarzem lub blogerem? Interesują Cię tematy związane z naszą firmą? Skontaktuj się z nami i daj znać, jak możemy Ci pomóc.