NEWS


2 dni! 3 imprezy! Trójmiasto gościło 4 ciężarówki Coca-Cola

2 dni! 3 imprezy! Trójmiasto gościło 4 ciężarówki Coca-Cola

Najradośniejsze świąteczne ciężarówki na świecie są w polskiej trasie od początku grudnia. W ten weekend konwój czterech z nich przejechał przez Trójmiasto. W sobotę Coca-Cola zaprosiła mieszkańców Gdańska i okolic na świąteczny koncert z udziałem m.in. Margaret, finalistów The Voice of Poland i Arki Noego. W niedzielę kultowe ciężarówki Coca-Cola wsparły charytatywną Paradę Mikołajów na Motocyklach oraz uatrakcyjniły gdyńskie mikołajki na Placu Grunwaldzkim. A wszystko zgodnie z przesłaniem świątecznej kampanii Podaruj Radość!

Sobota, 5 grudnia,  świąteczny konwój

Na terenie świątecznego miasteczka Coca-Cola czekało na mieszkańców mnóstwo atrakcji! W sumie odwiedziło nas 21 000 osób. Świąteczny koncert z udziałem takich gwiazd jak Margaret, finaliści The Voice of Poland, Arka Noego poprowadził niezawodny duet: Tomasz Kammel i Maciej Musiał. Wszyscy chętni mogli podarować radość najbliższym poprzez zrobienie zdjęć w nastrojowym Pokoju Świętego Mikołaja, własnoręcznie przygotować prezent w „fabryce upominków” lub stworzyć personalizowaną puszkę Coca-Cola. Fani nowych technologii ustawiali się w kolejce do wirtualnej przejażdżki saniami Świętego Mikołaja, możliwej dzięki specjalnym okularom. Z kolei amatorzy zakupów i niebanalnych gadżetów Coca-Cola oddali się szaleństwu na terenie Świątecznego Coke Store.

Niedziela, 6 grudnia,  Parada Mikołajów i gdyńskie mikołajki

Korzystając z zaproszenia miasta Gdynia, 3 kultowe amerykańskie ciężarówki Coca-Cola wsparły przed południem charytatywny przejazd Mikołajów na Motocyklach. Ideę Moto Mikołajów oraz świąteczną kampanię Coca-Cola „Podaruj Radość” łączą te same wartości: zachęcają do dobrych uczynków w okresie oczekiwania na Święta. Dodatkowo, po zmroku, dwie ciężarówki z konwoju pojawiły się na gdyńskich mikołajkach na Placu Grunwaldzkim. To tam rozpalono uroczyście miejską świąteczną iluminację!

Mijający weekend był doskonałą okazją dla mieszkańców Trójmiasta, aby ciekawie, a przede wszystkim wspólnie, spędzić czas z najbliższymi: rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i nieustannie zachęcamy do dalszego dzielenia się radością! – dziękowała Barbara Niemczuk, kierownik marki Coca-Cola w Coca-Cola Poland Services.

Polska wzdłuż i wszerz

1 grudnia cztery ciężarówki wyruszyły jednocześnie z Warszawy, pokonując
w tygodniu cztery różne trasy. W trzy kolejne weekendy, tworząc konwój, odwiedzą trzy wybrane miasta w Polsce – poza Gdańskiem także Lublin i Wrocław, w których odbędą się największe imprezy tegorocznego przejazdu.

Każda z pojedyńczych ciężarówek zatrzyma się na jednym z 52 eventów. Odwiedzą m.in. Ełk, Toruń, Białystok, Bydgoszcz, Łódź, Malbork, Ostródę, Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę, Łomżę, Poznań, Kraków, Zamość, Bielsko-Białą, Kielce, Katowice, Częstochowę i Opole.

O tym, jak ciężarówki zagościły w sercach Polaków i stały się elementem świątecznej tradycji mówi znany medioznawca Jacek Wasilewski: Dziś to nie sanie, ale ciężarówki z bajkowej reklamy Coca-Cola, które wyruszają przy dźwiękach dzwonków z „cocacolowego bieguna północnego”, ogłaszają czas świąt. Kiedy przenoszą się 
z ekranów TV na nasze ulice, czujemy się radośniej - magia staje się rzeczywistością(...) Selfie z czerwoną ciężarówką Coca-Cola staje dziś się obrazem świąt tak, jak dla poprzedniej generacji było nim zdjęcie na kolanach u Mikołaja 
w przedszkolu.

Śledź trasę ciężarówek na stronie http://www.ciezarowkicocacola.pl/ oraz na wydarzeniu  na Facebooku https://www.facebook.com/events/1525766107740631/.

Więcej na profilu FacebookTwitterInstagram

Kontakt dla mediów

Jesteś dziennikarzem lub blogerem? Interesują Cię tematy związane z naszą firmą? Skontaktuj się z nami i daj znać, jak możemy Ci pomóc.