Stewia, najsłodsze osiągnięcie Coca-Cola. Sto procent słodyczy, zero kalorii

Stewia, najsłodsze osiągnięcie Coca-Cola. Sto procent słodyczy, zero kalorii

Liście stewii to źródło intensywnej, naturalnej słodyczy. Są ponad 200 razy słodsze od cukru, a do tego zupełnie pozbawione kalorii! I to właśnie z nich pozyskujemy nasz słodzik.

 

Coraz więcej ludzi chce pić smaczne, słodkie, niskokaloryczne i wyprodukowane wyłącznie z naturalnych składników napoje. Dlatego wybraliśmy stewię. Łącząc ją z sokiem owocowym, cukrem i innymi nisko- lub bezkalorycznymi słodzikami, udało nam się zwiększyć wachlarz oferowanych produktów i stworzyć coś, co pasować będzie do każdego stylu i sprawdzi się przy każdej okazji.

 

Miłośników botaniki zainteresuje fakt, że stewia pochodzi z Paragwaju i należy do rodziny astrowatych. Pasjonaci historii powinni wiedzieć, że roślina ta od wieków jest uprawiana przez rdzenne plemiona. A miłośnikom gastronomii może przydać się informacja, że stewia używana jest przy wytwarzaniu wielu produktów spożywczych, od chleba przez sosy po jogurty. I to aż w 75 krajach świata.

Stewia

 

Pierwsi ze stewią mogli zetknąć się fani Sprite w Irlandii. Włączając tę roślinę do oryginalnej receptury, ograniczyliśmy zawartość cukru w napoju o 30 proc., nie tracąc świetnego, orzeźwiającego smaku. W ten sposób daliśmy szansę ponownego odkrycia ulubionego napoju. Raz jeszcze można było cieszyć się jego pierwszym łykiem.

 

Na początku tego roku poszliśmy o krok dalej i zaprezentowaliśmy na niektórych rynkach Coca-Cola Life, niskokaloryczny napój słodzony cukrem i stewią. Zawiera on o jedną trzecią mniej cukru i kalorii* niż Coca-Cola Classic i jest dostępny w charakterystycznych, jasnozielonych opakowaniach. W Polsce stewia obecna jest na przykład w naszych herbatach mrożonych.

Coca cola zielona butełka

 

Nie przestajemy szukać dalszych sposobów zastosowania stewii w naszych nisko- i bezkalorycznych napojach. Dziś używamy jej w ponad 45 produktach na całym świecie, więc jeśli chcesz się orzeźwić, śmiało możemy powiedzieć, że wybór należy do ciebie!

 

*Redukcja wartości energetycznej o jedną trzecią w porównaniu do Coca-Cola o największej zawartości cukru na rynku irlandzkim związana z 37 proc. zmniejszeniem zawartości cukru dzięki obecności ekstraktu stewii.

 

Oryginalny tekst: http://www.coca-cola.ie/stories/health/choice-and-information/the-sweet-news-about-stevia-our-zero-calorie-sweetener