7 zalet regularnego picia wody, czyli o tym dlaczego woda jest źródłem życia

Woda to bezcenny skarb. Jej stała i nieograniczona obecność w naszym codziennym życiu sprawia, że nie doceniamy jej wartości. Dlaczego tak ważne jest, aby spożywać ją regularnie? Aż 60% naszego ciała składa się właśnie z wody. Mózg to aż 75% wody, a kości składają się z niej w ponad 20%. Woda jest niezbędna składową każdej reakcji, która zachodzi w naszym organizmie. Do czego potrzebujemy jej najbardziej? Przed Wami 7 zalet regularnego picia wody, które pomogą przywrócić ciału harmonię i sprawią, że docenicie jej magiczne właściwości.

 

1) Regularne picie wody pomaga uporać się z wieloma dolegliwościami.  Znaczna część naszych problemów zdrowotnych spowodowana jest złą dietą, stresem i niewłaściwym nawodnieniem. Odpowiednia ilość wody spożytej w ciągu dnia pomaga usprawnić prace narządów odpowiedzialnych za „sprzątanie” organizmu jak również pomaga regulować procesy trawienia zapewniając odpowiednią ilość soków trawiennych. Jedna duża butelka Kropli Beskidu dziennie może okazać się Twoim podręcznym lekarzem pierwszego kontaktu.

 

2) Odwodnienie to stan, w którym zawartość wody w organizmie jest zbyt niska, aby mógł on prawidłowo funkcjonować. Organizm ludzki traci ok. 2,5 litra wody dziennie, zatem nieuzupełnianie tej ilości może łatwo prowadzić do odwodnienia, a to z kolei do poważnych skutków zdrowotnych takich jak osłabienie odporności, spadek koncentracji lub nawet zaburzenie pracy organów wewnętrznych. Bardzo ważne, aby pić taką ilość wody, żeby nie dopuścić do uczucia pragnienia. Kiedy odczuwamy pragnienie, oznacza to, że nasz organizm jest już odwodniony. Regularne picie Kropli Beskidu sprawi, że wyprzedzimy potrzeby naszego ciała i zapewnimy mu warunki do prawidłowego funkcjonowania.

3) Woda uśmierza ból. Regularne picie wody pomaga zapobiegać bólom głowy. Dzieje się tak dlatego, że właściwe nawodnienie gwarantuje sprawne mikrokrążenie w małych naczyniach krwionośnych w mózgu i odpowiednie jego odżywianie. Aby nasze tkanki mogły wykonywać swoją pracę, muszą być nawodnione i mieć stały dostęp do energii, a do tego potrzebują, przede wszystkim odpowiedniej ilości wody. Woda jest głównym składnikiem, który transportuje składniki odżywcze do wszystkich tkanek i zapewnia ich sprawne funkcjonowanie. Częste sięganie po Kroplę Beskidu może zapobiec konieczności sięgania po tabletkę przeciwbólową.

 

4) Odpowiednia ilość wody w organizmie ma również zbawienny wpływ na naszą koncentrację. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu możemy być bardziej efektywni w pracy, a także mieć lepsze wyniki w nauce. Odwodnienie na poziomie ubytku 2% wody może powodować problemy z koncentracją i pamięcią, rozdrażnienie i spowolnienie szybkości reakcji, a tym samym utrudniać procesy uczenia i zapamiętywania.

5) Woda pomaga w odchudzaniu. Ta właściwość stanowi niewątpliwie ogromną zaletę dla tych, którzy nie mają czasu na codzienne treningi na siłowni. Okazuje się, że picie większej ilości wody może pomagać przyspieszyć metabolizm. Badania naukowe wykazały, że picie czystej wody nie tylko może rozpędzić spalanie kalorii, ale również jest w stanie ograniczać odkładanie się tkanki tłuszczowej po posiłku, do którego wypijemy szklankę tego cudownego płynu.

 

6) Picie wody pomaga zapobiegać rozwojowi kamieni w nerkach. Picie odpowiedniej ilości wody dziennie pomaga nerkom sprawnie pozbywać się wszystkich zbędnych produktów przemiany materii. Odpowiednio obfite „płukanie” nerek i całego układu moczowego zapobiega tworzeniu się kamieni, jak również ogranicza rozwój bakterii, a tym samym chroni przed infekcjami.

7) Regularne picie wody poprawia kondycję skóry i sprawia, że jest ona bardziej odżywiona i jędrna. Woda w organizmie nawadnia i zapewnia odpowiednią elastyczność komórek skóry, co oznacza, że zarówno twarz, jak i całe ciało wyglądają młodziej. Przy odpowiednim nawodnieniu organizmu mniej widoczne są również zmarszczki. Dzięki odpowiedniemu odżywieniu i nawodnieniu, skóra staje się gładsza, a co za tym idzie – zdrowsza. Odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważne, nie tylko dla powierzchni skóry, ale również dla błon śluzowych – np. w górnych i dolnych drogach oddechowych. Właściwie nawodniona śluzówka skuteczniej chroni przed atakami bakterii z zewnątrz. Możesz się o tym przekonać regularnie pijąc Kroplę Beskidu.

 

Warto pamiętać, że te same właściwości ma zarówno woda niegazowana, jak i ta gazowana. Wystarczy zatem pić taką, jaką lubimy. Pamiętajmy, że woda to nie tylko jedno z najważniejszych źródeł życia – to również nasz najlepszy przyjaciel, który zawsze gotów jest nam pomóc.