Skip to content

KONSUMOWANA PONAD 130 MILIONÓW RAZY DZIENNIE NA CAŁYM ŚWIECIE

Fanta jest drugą najstarszą marką The Coca-Cola Company i naszą drugą największą marką w Stanach Zjednoczonych.

POCZĄTEK POMARAŃCZOWEJ FANTY

Globalna marka “Fanta” powstała w 1955 roku, w Neapolu, kiedy Coca-Cola Export Corporation jako pierwsza, przy użyciu cytrusowych składników, wyprodukowała i wystawiła na sprzedaż pomarańczowy napój Fanta.

TWÓRCA BUTELKI

Sławny projektant Raymond Loewu zgłosił ponad 25 projektów – zarówno dla butelki Fanty, jak i logo marki. Wybrano wysoką i szczupłą butelkę z wyżłobionymi pierścieniami i logo, które zostało umieszczone na jej szyjce.

FANTA POJAWIA SIĘ W USA

Fanta pojawiła się w Stanach Zjednoczonych po ówczesnym wprowadzeniu jej na rynek Ameryki Łacińskiej oraz Afryki Południowej.

TAK DOBRA, ŻE JUŻ NIGDY NIE POCZUJESZ PRAGNIENIA

Do 1969 roku Fanta Pomarańczowa była najlepiej sprzedającym się napojem gazowanym na świecie.

FANTA STAJE SIĘ WIELOSMAKOWA

Do 1969 roku, Fanta Pomarańczowa była najlepiej sprzedającym się wariantem smakowym, w tym samym czasie zaczęła pozycjonować się jako tętniąca życiem, pełna kolorów marka.

FANTA PODBIJA ROSJĘ

W 1979 roku Fanta pojawiła się na rynku rosyjskim, tym samym kontynuując plan podbicia świata.

FANTA STAJE SIĘ ULUBIONĄ MARKĄ WIELOSMAKOWYCH NAPOJÓW GAZOWANYCH NASTOLATKÓW

Komunikując zabawę wśród przyjaciół, Fanta podbiła serca nastolatków.

FANTA ZAPRASZA DO ZABAWY

Pomiędzy 2000 a 2008 rokiem Fanta wkroczyła do świata nastolatków. Marka dotarła do pełnego zabawy świata nastoletnich konsumentów, zachęcała do bycia bardziej kreatywnym i spontanicznym, i do tego, aby nie brać wszystkiego na poważnie.

ANIMACJE

Pomiędzy 2008 a 2014 rokiem Fanta ruszyła z nową odsłoną globalnej komunikacji. Marka wprowadziła animowanych bohaterów, którzy zmieniali się na przestrzeni lat.

FANTA STAŁA SIĘ NAJWIĘKSZĄ MARKĄ WIELOSMAKOWYCH NAPOJÓW GAZOWANYCH NA ŚWIECIE

Dostępna na ponad 190 światowych rynkach Fanta stała się największą marką napojów gazowanych na świecie. W 2017 roku Fanta przedstawia swoją nową odsłonę… owocową, tętniącą życiem, intensywną dla Ciebie i każdego nastolatka na świecie.