Przyjemność i korzyści jakie dają nam owoce i warzywa

OWOCE I WARZYWA W TWOJEJ DIECIE

Historia owoców i warzyw


Ludzie od zarania dziejów jedli owoce i warzywa. Przez bardzo długi okres była to po prostu kwestia zbierania dzikich roślin, które rosły wszędzie, gdzie znalazł się człowiek. Jednak około 10 tysięcy lat temu ludzie wpadli na pomysł uprawiania owoców i warzyw. Ponieważ do uprawy wybierano jedynie największe i najsmaczniejsze okazy, dzisiejsze owoce i warzywa są znacznie bardziej imponujące niż te, które spożywali nasi jaskiniowi przodkowie.

Przez większość czasu w dziejach ludzkości owoce, warzywa i zboża stanowiły 70% dziennego wyżywienia. Obecnie ten procent jest znacznie niższy. Powinno się to stać przedmiotem naszej szczególnej uwagi, ponieważ owoce i warzywa są podstawowym warunkiem, byśmy mogli się cieszyć zdrowszym stylem życia. Zdrowsza dieta może dawać nam więcej przyjemności ze względu na ogromną różnorodność owoców i warzyw, dostępnych przez cały rok. Jest ich tak wiele, że nawet najbardziej wybredni smakosze będą usatysfakcjonowani. Aby uzyskać najlepsze efekty zdrowotne, Twoje 5 PORCJI KAŻDEGO DNIA powinno zawierać połączenie różnorodnych owoców, warzyw oraz soków owocowych.

5 powodów, by czerpać radość z 5 PORCJI owoców i warzyw KAŻDEGO DNIA:


• Zawierają witaminy,składniki mineralne i fitoskładniki.
• Pomagają Ci zachować prawidłową wagę ciała.
• Są znakomitym źródłem błonnika.
• Obniżają ryzyko wystąpienia chorób serca, udarów i niektórych nowotworów.
• Doskonale smakują i jest ich ogromny wybór.


Możesz zatem cieszyć się nimi, wiedząc, że przyjemność smaku, jaką z nich czerpiesz, to tylko drobna część dobrodziejstwa, które w sobie zawierają.

Od owoców do soków owocowych


Owoce są naszą pasją, a naszą wiedzę i bogate doświadczenie poświęciliśmy, by dać miłośnikom owoców na całym świecie produkty o wysokiej jakości i wspaniałym smaku.
Oto na przykład historia naszego soku pomarańczowego. Ciesz się najlepszym smakiem i wartościami odżywczymi.

Wybór pomarańczy

Istnieje wiele odmian pomarańczy. Cappy w wyniku wieloletnich poszukiwań wybrało kilka odmian o znakomitym aromacie i jakości. Najważniejsze z nich, to:
- Hamlin, najpopularniejsza wczesna odmiana słodkiej pomarańczy z Florydy. Odmiana wczesna oznacza, że jej zbiór odbywa się przede wszystkim przed nadejściem zimy.
- Pine-Apple (która wbrew angielskiej nazwie nie ma nic wspólnego z ananasem), główna odmiana w środku sezonu o wspaniałym kolorze zarówno w środku, jak i na zewnątrz.
- Valencia, najważniejsza odmiana późnosezonowa, doskonale przystosowująca się do klimatu. Należy do niej bardzo lubiana, rosnąca na Florydzie, Rhode Red Valencia o bardzo atrakcyjnym kolorze skórki i miąższu.

Wybór pory zbioru
Pora zbioru to także bardzo ważny moment w życiu owoców. Owoce są kwalifikowane do zbioru jedynie wówczas, gdy osiągną szczyt swojej dojrzałości.

Od pomarańczy do soku pomarańczowego
By wydobyć z owoców jak najwięcej, z tego, co mogą nam dać, w Cappy nieustannie rozwijamy i ulepszamy sposoby uzyskiwania soku
z owoców.

Ocena ekspertów
Zanim nasz sok trafi do opakowania, nasi „mistrzowie od owoców” próbują soki, by ocenić ich smak, kolor i aromat. Aby stworzyć najsmaczniejszy i najbardziej wartościowy sok, mieszają różne rodzaje soków pomarańczowych, aż osiągną unikalny smak Cappy pomarańczowego.

Dostarczamy go Tobie
Na każdym etapie podróży z drzewa do opakowania, utrzymujemy sok w optymalnej temperaturze, aby zachować zawartość składników odżywczych na najwyższym z możliwych poziomów oraz aby zachować delikatny smak soku.