Siedem ciekawostek o Coca-Cola i igrzyskach olimpijskich

Siedem ciekawostek o Coca-Cola i igrzyskach olimpijskich

1936: Od wiosłowania do zarządzania

 

John Paul Austin, absolwent Harvardu, w 1936 roku brał udział w igrzyskach olimpijskich w Berlinie jako członek reprezentacji USA w wioślarstwie. W 1962 roku został prezesem Coca-Cola.

 

1952: Zobaczcie, śmigłowiec!

 

Podczas zimowych igrzysk w Oslo norweska rozlewnia Coca-Cola przygotowała specjalny śmigłowiec, który latał tuż nad głowami rozentuzjazmowanych kibiców.

 

1968: Nie z tego świata

 

Podczas igrzysk w Meksyku w 1968 roku każdy host Coca-Cola miał specjalny plecak-nalewak. Futurystyczny wygląd sprawił, że nazywano ich astronautami.

 

1976: Nietypowy prezent

 

W prezencie dla kraju-gospodarza igrzysk w Montrealu, Coca-Cola zakupiła konia i podarowała go kanadyjskiej reprezentacji jeździeckiej.

 

1980: Robot tańczył na lodzie

 

Coca-Cola stworzyła pierwszego robota, który tańczył na lodzie. Kobot był "gwiazdą" zbiórki charytatywnej podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Lake Placid w USA.

 

1994: Skądś go znamy

 

Niedźwiedź polarny występujący w reklamach Coca-Coli był bohaterem filmów promujących zimowe igrzyska w Lillehammer. Dzięki temu stał się jedną z największych gwiazd sportów zimowych.

 

2004 i 2008: Z ogniem olimpijskim dookoła świata

 

Coca-Cola, jako partner sztafety olimpijskiej, wystawiła swoich reprezentantów do pierwszych dwóch biegów ze zniczem olimpijskim dookoła świata, przed igrzyskami w Atenach w 2004 i Pekinie w 2008 roku.