Jak świąteczne ciężarówki Coca-Cola stały się symbolem świąt?

Jak świąteczne ciężarówki Coca-Cola stały się symbolem świąt?

Czerwone ciężarówki Coca-Cola stały się symbolem świąt tuż po pojawieniu się w telewizji w 1995 roku. Od tego czasu co roku oznajmiają rozpoczęcie przygotowań do gwiazdki.

 

Jeszcze kilka lat temu te kultowe pojazdy można było zobaczyć tylko w telewizji. Dziś możesz dotknąć magii, odwiedzając przystanki Coca-Cola podczas świątecznej trasy ciężarówek. W tym roku odwiedzamy aż 32 miasta w całej Polsce!

 

Wśród nich jest Brodnica, do której ciężarówki Coca-Cola przyjadą dzięki głosom internautów. Nasz konkurs na dodatkowy przystanek na świątecznej trasie okazał się strzałem w dziesiątkę. Konkursowy post na Facebooku dotarł aż do 2,7 mln osób, a swój głos za pomocą komentarza oddało ponad 106 tys. naszych fanów!

 

Świąteczne ciężarówki są wciąż w trasie, dlatego nim zaplanujesz swoją wizytę na przystanku Coca-Cola, zobacz, jak czerwone pojazdy stały się symbolem Świąt!

 

1995

 

Świąteczne ciężarówki Coca-Cola tworzy agencja W.B. Doner na potrzeby kampanii reklamowej. Pojazdy zapierają dech w piersiach dzięki oświetleniu przygotowanemu przez słynną Industrial Light and Magic, która współtworzyła filmy z uniwersum Star Wars.

 

Na naczepach widnieją wizerunki Świętego Mikołaja autorstwa Haddona Sundbloma. Tuż przed zakończeniem reklamy widzimy, jak Mikołaj podnosi butelkę Coca-Cola w toaście.

 

1996

 

Ciężarówki zapowiadają nowe, świąteczne opakowania Coca-Cola. Wszystkie nawiązują do klasycznych rysunków Sundbloma i dostępne są m.in. w USA, Wielkiej Brytanii czy RPA.

 

1998

 

Reklama z ciężarówkami emitowana jest w ponad 100 krajach milionom telewidzów. Do dziś pozostaje jedną z najczęściej wykorzystywanych reklam Coca-Cola.

 

1999

 

Kolejna wersja spotu, „Journey”, kręcona jest w śnieżnym Vancouver w Kanadzie z udziałem trzech ciężarówek (z których komputery stworzą cała flotę pojazdów) i 40 aktorów. W reklamie ciężarówki budzą się do życia tuż przed chłopcem i dziadkiem, którzy czytają bożonarodzeniową książkę.