Witaj szkoło! 5 sposobów na dobry początek roku szkolnego

Witaj szkoło! 5 sposobów na dobry początek roku szkolnego

Po pierwsze, planowanie

 

Początek szkoły to sporo stresu i nie ma potrzeby go sobie dodawać. Dlatego zaplanuj swoje przygotowania. Nie zostawiaj zakupu szkolnych przyborów, podręczników czy innych akcesoriów na ostatnią chwilę. Ostatnie dni wakacji lepiej wykorzystasz odpoczywając, ze świadomością że wszystko jest już gotowe na nadejście szkoły.

 

Po drugie, pożywne śniadanie

 

Uwierz nam, dzień bez śniadania nie może być dobrym dniem. Jeśli nie zjesz pożywnego posiłku rano, twój organizm nie wie, że czas już na działanie. Przez większość dnia możesz czuć rozdrażnienie, osłabienie, brak koncentracji. A nadganiając brak śniadania kolejnymi posiłkami, zwłaszcza tymi jedzonymi wieczorem, możesz stracić kontrolę nad swoją wagą. Dlatego pamiętaj o śniadaniu, a i do szkoły weź ze sobą przekąskę, owoc lub kanapki, by przerwy między posiłkami nie były zbyt długie.

 

Po trzecie, pierwsze wrażenie

 

Pierwsze dni szkoły to często nowi nauczyciele i nowi znajomi. Nie będzie drugiej okazji, by zrobić jak najlepsze wrażenie, które może zaprocentować w przyszłości. Dlatego postaraj się o pełną mobilizację! Głupi brak książek czy spóźnienie może popsuć Twoją reputację. A przecież tego nie chcemy!

 

Po czwarte, kontakty

 

W biznesie mówi się o networkingu, ale i w szkole bardzo ważne są kontakty i znajomości. Mogą ci się przydać jeszcze długo po tym, jak opuścisz szkolne mury. Dlatego zwłaszcza w pierwszych dniach nie bój się nawiązywać nowych znajomości. Pamiętaj, że nie tylko Ty możesz odczuwać lekkie podenerwowanie, poznając nowe osoby. Inni też chcą kogoś poznać i możesz im w tym pomóc. A jeśli jesteś osobą introwertyczną, nie przejmuj się! Spróbuj dołączyć do kół zainteresowań lub szkolnych projektów i przekonasz się, jak łatwo nawiążesz kontakty z osobami dzielącymi Twoje pasje!

 

Po piąte, work-life balance

 

Wydawałoby się, że to kolejna rada pasująca raczej do świata biznesu. Ale czy nauka w szkole nie jest dla Ciebie ciężką pracą? Dlatego prócz lekcji pamiętaj o swoich pasjach i zainteresowaniach i nie bój się realizować ich także poza szkołą. Pamiętaj, że to twoja przyszłość! A w natłoku obowiązków staraj się zawsze o znalezienie czasu na wypoczynek, który pozwoli Ci działać jeszcze efektywniej. Najlepiej taki aktywny, przecież wiemy, że już dziś dbasz o swoje zdrowie.

 

To jak, zaczynamy odliczanie do pierwszego dzwonka?